Harmonogram Klubu Rodzica z dziećmi do lat 3- KWIECIEŃ

Klub Rodziców z dziećmi do lat 3 to przyjazne miejsca spotkań, integracji rodziców i zabaw dzieci. Jesteśmy otwarci dla rodzin rozmawiających po polsku oraz w innych językach.

Organizator: Fundacja Understanding

Miejsce: Klub Multi

Godziny otwarcia Klubu Rodziców z dziećmi do lat 3: Poniedziałek 13.00-17.30, wtorek: 15:00 – 19:00, środa 13.00-17.30, czwartek 9.00-13.00, piątek 9.00-13.00, sobota 10:00 – 14:00.

W godzinach otwarcia klubu obecny jest animator dziecięcy. Zapraszamy wówczas do sali zabaw.

Adres: ul Tarnowskiego 6/1-2 30-528 Kraków Kraków Stare Podgórze/ Zabłocie przy skrzyżowaniu Wielickiej i Limanowskiego, nowego przystanku kolejowego Kraków Podgórze.

E-mail: kontakt@klubmulti.pl Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez stronę internetową www.klubmulti.pl.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/Fundacja-Understanding-1115568511835210/

W ramach Klubu Rodzica będą się odbywać darmowe zajęcia dla dzieci i rodziców. Pełną ofertę przedstawiamy poniżej:

 

PONIEDZIAŁKI

16:30-17:30 Przyczajony tygrys, ukryty smok. Zapraszamy dzieci od 1,5 roku do 4 roku życia, można przyjść też z maluszkiem, który będzie osłuchiwał się z językiem. Świetna zabawa, bajki, gry, śpiew, zajęcia plastyczne. Czy to brzmi jak nauka? A jednak w ten sposób będziemy oswajać się z najtrudniejszym językiem świata ? chińskim. Twoje dziecko niczym Marco Polo, stanie się odkrywcą Dalekiego Wschodu. Będziemy korzystać z różnych technik arteterapii, hortiterapii i muzykoterapii. Z językiem chińskim najlepiej zacząć zaprzyjaźniać się jak najwcześniej, ze względu na jego tonalność. Zanurzenie Twojego dziecka w słuchanie mowy i piosenek w języku chińskim przed trzecim rokiem życia, jak twierdzą naukowcy, znacząco ułatwi późniejszą naukę tego trudnego języka, może nawet rozwinie bilingwizm.

Prowadząca: Joanna Bzdyl. Filolog, slawista UJ, kulturoznawca Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Założycielka Warsztatów Kultury i Języka Chińskiego ?Panda? w krakowskiej YMCA. Współorganizatorka festiwalu Święto Ogrodów, odbywającego się w Ogrodzie Botanicznym UJ. Wykonywany zawód to nauczyciel i tłumacz języka chińskiego oraz terapeuta zajęciowy, posiada także dyplom florysty, odbyła szkolenie z nauczania dzieci języka chińskiego w krakowskim Instytucie Konfucjusza oraz szkolenie z nauczania metodą Berlitz. Jest autorką artykułów dotyczących religii Dalekiego Wschodu które ukazały się w periodykach Polskiej Akademii Nauk, opublikowała też bajkę dla dzieci. Po rocznym pobycie na Tajwanie jest zauroczona kulturą azjatycką, zwłaszcza sztuką botaniczną. W podejściu pedagogicznym kieruje się filozofią Thomasa Gordona i Janusza Korczaka.

 

WTORKI

16.00-17.00 Sensory Art. Workshop. Dotykam, wącham, widzę, słyszę oraz smakuję – wszystkie zmysły poddamy intensywnym ćwiczeniom! Przed nami kolejna odsłona warsztatów sensorycznych, gdzie za pomocą różnych tekstur, faktur czy smaków zawędrujemy do krainy nowych doznań i obudzimy nasze zmysły!

Prowadząca: Monika Śledź-Pacheco- Family Coach, NLP Master Practitioner & Trainer, Mama dwójki chłopców (8 i 11 lat) w poszukiwaniu harmonijnego życia w rodzinie. Coach Profesjonalny (Caracas Coaching) specjalizacja jako Coach Rodzinny, NLP Master Practitioner i Trainer (Birkbeck Collage of London i Instituto Venezolano de PNL de Pedro Henriquez). Magister ekonomii, specjalista ds. systemów szkoleniowych i rozwoju personalnego.

17.30-18.30 Creciendo juntos- zabawy po hiszpańsku. Zapraszam do wspólnej zabawy, śpiewania i tańca. Zajęcia dla maluchów z rodzicami w języku hiszpańskim. Będziemy uczyć się hiszpańskich piosenek, a do naszej zabawy wpleciemy też elementy sztuki i rzemiosła.

Prowadząca: Monika Śledź-Pacheco Family Coach & Trainer, Członek Zarządu Centrum Kultury Latynoamerykańskiej (Centro Latino). Mama dwójki chłopców (8 i 11 lat).

 

ŚRODY

15.30-16.30 Art, crafts and sensory development. Będziemy się brudzić i wspólnie malować! Łączyć faktury i mieszać farby! A wszystko to po to, by stworzyć własnoręcznie piękne dzieła i wspomagać rozwój sensoryki naszych maluchów! Użyjemy malutkich nóżek i malutkich rączek naszych pociech, by pozwolić im doświadczyć, czym jest sztuka dla dużych i małych. Zajęcia prowadzone w języku angielskim. Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy w tłumaczeniu, jesteśmy do dyspozycji.

Prowadząca: Monika Śledź-Pacheco Family Coach & Trainer, Członek Zarządu Centrum Kultury Latynoamerykańskiej (Centro Latino). Mama dwójki chłopców (8 i 11 lat).

 

CZWARTKI

10.00-11.00 Mums for mums. Pogaduszki po polsku I po angielsku. Zapraszamy do wspólnej rozmowy przy filiżance pysznej kawy w Klubie Multi. Poznajmy się, weźmy nasze pociechy ze sobą. Będziemy szlifować, odświeżać lub poznawać angielski, a dzieci będa się z nim osłuchiwać. Będziemy wymieniać się poradami i dawać sobie wsparcie. Wszystkie mamy są mile widziane – zarówno te, które mówią po angielsku biegle, uczą się albo chcą zacząć się uczyć. Służymy pomocą w tłumaczeniu. Najważniejszym celem jest stworzenie otwartej i wspierającej się grupy. Każdego tygodnia wspólnie z uczestnikami wypracujemy temat dyskusji, który będzie dla nich interesujący. Podzielimy się naszymi doświadczeniami m.in. w obszarze buntu dwulatka, dyscypliny pozytywnej czy budowania odporności u dziecka.

Prowadząca: Daria Rakin, mama 2 letniego syna, fanka zdrowej żywności i świadomego życie. Wraz z mężem, Szkotem, przez kilka lat mieszkając w Dubaju są idealnym przykładem rodziny międzykulturowej. Uwielbia podróżować i uczyć się nowych języków. Założycielka grupy wsparcia dla mam z różnych kultur: Mums and tots.

Prowadząca: Monika Śledź-Pacheco Family Coach & Trainer, Członek Zarządu Centrum Kultury Latynoamerykańskiej (Centro Latino). Mama dwójki chłopców (8 i 11 lat).

 

PIĄTKI

10:00-11:00 Jump with music in English. Zajęcia są połączeniem edukacji muzycznej, rytmiki i zajęć ruchowych. Prowadzone będą w języku angielskim. Podczas 45- minutowego spotkania będziemy uczyć się podstawowych zagadnień z teorii muzyki, grać na instrumentach, śpiewać, tańczyć, skakać, krzyczeć. Podczas zajęć pobudzimy nasze ciała i umysły. Zajęcia będą bardzo dynamiczne i angażujące dzieci i rodziców.

Prowadząca: Klaudia Podkowa, studentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim i absolwentka Studium Pedagogicznego UJ. Studiowała również filologię hiszpańską na Uniwersytecie Pedagogicznym. Od kilku lat prowadzi zajęcia z nauki gry na gitarze dla dzieci i dorosłych. Uwielbia sport w każdej postaci, a najbardziej siatkówkę. Jest fanką podróży i poznawania ludzi i ich kultury.

 

SOBOTY

06.04.2019

11:00-13:00 Sobotnie spotkanie z ekspertem: Konkurencja i konflikty wśród rodzeństwa.

Podczas spotkania dowiemy się jak kolejność urodzenia może wpływać na zachowanie i rozwój dziecka. Porozmawiamy o przyczynach konfliktów i zachowań agresywnych dzieci, jaką role pełnia w rozwoju społecznym i indywidualnym a także w jaki sposób na takie zachowania mogą reagować rodzice i opiekunowie.

Prowadząca: Bernadetta Kralka, psycholog, pedagog społeczny i absolwentka resocjalizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie prowadzi zajęcia warsztatowe i psychoedukacyjne w kilku fundacjach pracując głównie z dorosłymi i młodzieżą. Przez kilka lat aktywnie działała w studenckich projektach i organizacjach, gdzie miała okazję koordynować pracę różnych zespołów. Zawodowo związana z procesami rekrutacyjnymi. Dzięki organizacji AIESEC miała okazję pracować w międzykulturowym ośrodku dla zaniedbanych i maltretowanych dziewczyn w centrum Kula Lumpur, co zaowocowało fascynacją, kulturami i podróżami.

 

13.04.2019

11:00-13:00. Sobotnie spotkanie z ekspertem: Wielojęzyczność u dzieci – strategie i motywacja.

Wielojęzyczność stała się koniecznością w dzisiejszym świecie. Jak najlepiej przygotować do tego nasze dzieci? Wielojęzyczność od wczesnego dzieciństwa jest możliwa:) Będziemy rozmawiać o tym

  • Co można zrobić, aby wspierać wielojęzyczność;
  • W jaki sposób wdrażamy naukę języków od najmłodszych lat;
  • Jak motywować dzieci i nas samych do wielojęzyczności.

Wspólnie chcemy promować wielojęzyczność w Europie.

 

Prowadząca: Aleksandra Mykowska, Psycholog i mama dwujęzycznej (a może wielojęzycznej w przyszłości) córeczki. Jej marzeniem jest dać swojemu i innym dzieciom szansę na wszechstronny rozwój w antystresowej atmosferze, ale pełnej wyzwań. Chce stworzyć miejsce, gdzie dzieci będą miały urozmaicone i przyjazne środowisko rozwojowe zrównoważone pod względem umysłu, ciała, emocji, ducha. Fanka zdrowego żywienia, naturalnej medycyny i wolniejszego tempa życia. Obecnie zgłębia i doświadcza różne podejścia pedagogiczne wobec małych dzieci. Przeciwniczka kar, zwolenniczka tłumaczenia po raz tysięczny, miłośniczka uśmiechów na dziecięcych buziach.

 

 

26.04.2019

11:00-13:00. Spotkanie z ekspertem: Coaching dla rodziców.

Gandhi mówił abyśmy byli zmianą jaką chcemy widzieć w świecie. My jako rodzice jesteśmy pierwszym przykładem dla naszych dzieci, od nas uczą się pierwszych umiejętności i na naszym przykładzie budują swoje nawyki i zachowanie.

Jak pomóc dzieciom rozwiązywać ich problemy w odpowiedni dla nich sposób, jak być dla nich dobrymi przewodnikami przez pierwsze lata ich życia i stać się wzorem na zawsze.

 

Prowadząca: Monika Śledź-Pacheco Family Coach & Trainer, Członek Zarządu Centrum Kultury Latynoamerykańskiej (Centro Latino). Mama dwójki chłopców (8 i 11 lat).

27.04.2019

10:00-12:00. Sobotnie spotkanie z ekspertem: Mummy in good shape (spotkanie w języku angielskim).

Theoretical part: education about the return to physical activity after childbirth – what exercises should be performed and what to avoid; postpartum complications? red flags during training; how the pelvic floor muscles really function; why the proper functioning of the pelvic floor, abdominal, back and diaphragm muscles are important in returning to the form after childbirth. Practical part: functional test: posture defects, abdominal muscle separation, breathing method, pelvic floor muscle work; exercises that will make it easier for you to safely return to fitness.

The host Anna Godek-Kose, personal trainer, women? S health coach, yoga and Pilates instructor, specialist in perinatal rehabilitation and fitness for women during pregnancy, puerperium and before and during menopause. The author of training programs, workshops and courses for mothers in the UK and Poland.

 

12:00-14:00. Sobotnie spotkanie z ekspertem: Jak pomóc dzieciom by radziły sobie z emocjami?

Na spotkaniu porozmawiamy o dziecięcych emocjach i o tym jak sobie z nimi radzić samemu i jak pomóc w tym naszym dzieciom. Będziemy mówić o dziecięcej złości, lęku i radości. O tym jak być i wspierać, ale też jak zachować dystans i zadbać o siebie w takich sytuacjach.

 

Prowadząca: Dominika Stanek – pedagog, tłumacz, coach, fotograf i mama w jednym. Twórca  grupy Sąsiedzka Pomoc Kraków, w ramach której organizowana jest wzajemna pomoc sąsiedzka, współpraca z grupą Lepsze Kliny przy zakładaniu ogrodu społecznego. Korepetytor i nauczyciel języka angielskiego i matematyki. Zaangażowana w działalność na rzecz rodzicielstwa. 

0