Styczeń. Klub Rodziców z dziećmi do lat 3.

Klub Rodzica to przyjazne miejsca spotkań, integracji rodziców i zabaw dzieci. Jesteśmy otwarci dla rodzin rozmawiających po polsku oraz w innych językach.

Godziny otwarcia Klubu Rodzica:

Poniedziałek 13.00-17.00
Wtorek: 15:00 – 19:00,
Środa 13.00-17.00
Czwartek 9.00-13.00
Piątek 9.00-13.00
Sobota 10:00 – 14:00.

 

W godzinach otwarcia klubu obecny jest animator dziecięcy.  Zapraszamy wówczas do sali zabaw.

 

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez stronę internetową  www.klubmulti.pl.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/Fundacja-Understanding-1115568511835210/

W ramach Klubu Rodzica będą się odbywać darmowe zajęcia dla dzieci i rodziców. Pełną ofertę przedstawiamy poniżej:

 

PONIEDZIAŁKI

 

15.00-15.45  Muzyczna relaksacja w chińskich rytmach dla najmłodszych z elementami tai-chi

Podaruj sobie czas dla siebie i swojego dziecka. Zanurz się w orientalnych rytmach, Oddychaj. Odpoczywaj
Na zajęciach będziecie mieli szansę zanurzyć się w języku chińskim. Będziecie mieli czas na osłuchanie się z nim, a jego tonalność którą usłyszycie w muzyce Dalekiego Wschodu pozwoli Wam w pełni się zrelaksować.

Zapraszamy serdecznie rodziców wraz z dziećmi!

Prowadząca: Joanna Bzdyl Filolog – slawista UJ, kulturoznawca Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Założycielka Warsztatów Kultury i Języka Chińskiego „Panda” w krakowskiej YMCA. Współorganizatorka festiwalu Święto Ogrodów, odbywającego się w Ogrodzie Botanicznym UJ. Wykonywany zawód to nauczyciel i tłumacz języka chińskiego oraz terapeuta zajęciowy, posiada

 

16.15-17.00  Przyczajony tygrys, ukryty smok – Chiński dla najmłodszych

 

Świetna zabawa, bajki, gry, śpiew, zajęcia plastyczne. Czy to brzmi jak nauka? A jednak w ten sposób będziemy oswajać się z najtrudniejszym językiem świata – chińskim. Twoje dziecko niczym Marco Polo, stanie się odkrywcą Dalekiego Wschodu. Będziemy korzystać z różnych technik arteterapii, hortiterapii i muzykoterapii. Z językiem chińskim najlepiej zacząć zaprzyjaźniać się jak najwcześniej, ze względu na jego tonalność. Zanurzenie Twojego dziecka w słuchanie mowy i piosenek w języku chińskim przed trzecim rokiem życia, jak twierdzą naukowcy, znacząco ułatwi późniejszą naukę tego trudnego języka, może nawet rozwinie bilingwizm.

 

Prowadząca: Joanna Bzdyl Filolog -slawista UJ, kulturoznawca Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Założycielka Warsztatów Kultury i Języka Chińskiego „Panda” w krakowskiej YMCA. Współorganizatorka festiwalu Święto Ogrodów, odbywającego się w Ogrodzie Botanicznym UJ. Wykonywany zawód to nauczyciel i tłumacz języka chińskiego oraz terapeuta zajęciowy, posiada także dyplom florysty, odbyła szkolenie z nauczania dzieci języka chińskiego w krakowskim Instytucie Konfucjusza oraz szkolenie z nauczania metodą Berlitz.

 

WTORKI

 

16.00-17.00 Sensory Art Workshops  
      8.01., 22.01., 29.01

Dotykam, wącham, widzę, słyszę oraz smakuję – wszystkie zmysły poddamy intensywnym ćwiczeniom! Przed nami kolejna odsłona warsztatów sensorycznych, gdzie za pomocą różnych tekstur, faktur czy smaków zawędrujemy do krainy nowych doznań i obudzimy nasze zmysły!

 

Prowadząca: Monika Śledź-Pacheco- Family Coach, NLP Master Practitioner & Trainer, Mama dwójki chłopców (8 i 11 lat) w poszukiwaniu harmonijnego życia w rodzinie.  Coach Profesjonalny (Caracas Coaching) specjalizacja jako Coach Rodzinny, NLP Master Practitioner i Trainer (Birkbeck Collage of Londoni Instituto Venezolano de PNL de Pedro Henriquez). Magister ekonomii, specjalista ds. systemów szkoleniowych i rozwoju personalnego.

17.30-18.30  Creciendo juntos – zabawy po hiszpańsku
8.01., 22.01., 29.01

Zapraszam do wspólnej zabawy, śpiewania i tańca. Zajęcia dla maluchów z rodzicami w języku hiszpańskim. Będziemy uczyć się hiszpańskich piosenek, a do naszej zabawy wpleciemy też elementy sztuki i rzemiosła.

Prowadząca: Monika Śledź-Pacheco Family Coach & Trainer, Członek Zarządu Centrum Kultury Latynoamerykańskiej (Centro Latino). Mama dwójki chłopców (8 i 11 lat)

17.00-18.30  Bajkowanie po angielsku. Marta Rokicka
15.01.2019

Wybierzcie się z nami w podróż za siódmą górę i za siódmą rzekę, w podróż, w którą nie trzeba zabierać paszportu ani bagaży, a jedynie swoją wyobraźnię. Zapraszamy na wieczorne spotkanie z baśnią w języku angielskim.
Wspólnie z nami poznajcie najpiękniejsze bajki. Sprawimy, że w te zimowe wieczory wejdziecie w świat księżniczek i smoków, a wszystko to w języku angielskim!

Prowadząca: Marta Rokicka. Nauczyciel języka angielskiego, mama Oskara  i Rozalki, uczy swoje dzieci angielskiego poprzez zabawę i czytanie książek. Pasjonatka książek i edukacji od najmłodszych lat.

 

ŚRODY


15.30-17.00  Art, crafts and sensory development.

Będziemy się brudzić i wspólnie malować! Łączyć faktury i mieszać farby! A wszystko to po to, by stworzyć własnoręcznie piękne dzieła i wspomagać rozwój sensoryki naszych maluchów! Użyjemy malutkich nóżek i malutkich rączek naszych pociech, by pozwolić im doświadczyć, czym jest sztuka dla dużych i małych.

Zajęcia prowadzone w języku angielskim. Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy w tłumaczeniu, jesteśmy do dyspozycji 🙂

Prowadząca: Ana Cecilia Rodriquez- pedagog, nauczycielka przedszkolna. Pochodzi  Wenezueli. Przez kilka lat mieszkała w Kolumbii, Peru i USA. Od miesiąca na stałe osiadła w Krakowie. Obecnie pracuje w przedszkolu NVC „Krasnal”. Interesuje się wszelkimi rodzajami sztuki, uwielbia malowanie i rękodzieło. Trenuje aikido.

Prowadząca: Monika Śledź-Pacheco Family Coach & Trainer, Członek Zarządu Centrum Kultury Latynoamerykańskiej (Centro Latino). Mama dwójki chłopców (8 i 11 lat)

 

CZWARTKI

10.00-11.30  Mums for Mums. Rodzicielskie dyskusje tematyczne po polsku i po angielsku
 10.01, 17.01

 

Zapraszamy do wspólnej rozmowy przy filiżance pysznej kawy w Klubie Multi. Poznajmy się, weźmy nasze pociechy ze sobą. Będziemy szlifować, odświeżać lub poznawać angielski, a dzieci będa się z nim osłuchiwać. Będziemy wymieniać się poradami i dawać sobie wsparcie. Wszystkie mamy są mile widziane – zarówno te, które mówią po angielsku biegle, uczą się albo chcą zacząć się uczyć. Służymy pomocą w tłumaczeniu. Najważniejszym celem jest stworzenie otwartej i wspierającej się grupy.

Każdego tygodnia wspólnie z uczestnikami wypracujemy temat dyskusji, który będzie dla nich interesujący. Podzielimy się naszymi doświadczeniami m.in. w obszarze buntu dwulatka, dyscypliny pozytywnej czy budowania odporności u dziecka.

 

Prowadząca: Daria Rakin, mama 2 letniego syna, fanka zdrowej żywności i świadomego życie. Wraz z mężem, Szkotem przez kilka lat mieszkając w Dubaju są idealnym przykładem rodziny międzykulturowej. Uwielbia podróżować i uczyć się nowych języków. Założycielka grupy wsparcia dla mam z różnych kultur: Mums and tots.

 

PIĄTKI

Czas na spotkanie się rodzin, rozmowy przy filiżance kawy a dla dzieci na swobodną zabawę ze wsparciem animatora

 

SOBOTY

Sobotnie spotkania z ekspertem.

 

Co tydzień będziemy zapraszać innego specjalistę a rodzice mogą wziąć udział w prezentacji, zadawać pytania. Dzieci mogą się swobodnie bawić a rodzice mogą porozmawiać o różnych aspektach i wyzwaniach rodzicielstwa.


5.01.2019  Nowy Rok. Wartości i cele w rodzinie. Monika Śledź-Pacheco
11.00-13.00

 

Nowy Rok, nowi my? 1 stycznia nie jest magicznym czasem przejścia, ale jest momentem refleksji. Zapraszamy Was więc do dyskusji. O czym? O tym, czy warto stawiać cele dla swojej rodziny i jak to robić? O tym, jak sprecyzować wartości naszej rodziny i jak formułować cele wobec poszanowania tych wartości.

 

Prowadząca: Monika Śledź-Pacheco- Family Coach, NLP Master Practitioner & Trainer, Mama dwójki chłopców (8 i 11 lat) w poszukiwaniu harmonijnego życia w rodzinie.  Coach Profesjonalny (Caracas Coaching) specjalizacja jako Coach Rodzinny, NLP Master Practitioner i Trainer (Birkbeck Collage of London i Instituto Venezolano de PNL de Pedro Henriquez). Magister ekonomii, specjalista ds. systemów szkoleniowych i rozwoju personalnego.

12.01.2019  Jak wspierać rozwój motoryczny swojego dziecka. Małgorzata Szczepanik.
11.00-13.00

 

Zapraszamy przyszłych rodziców oraz rodziców dzieci do 6 ms życia

Porozmawiamy o tym:
– jak przebiega prawidłowy rozwój dziecka
– jak prawidłowo je podnosić, obracać, przewijać i przebierać,
– jak nosić dziecko tak by było to bezpieczne,
– czy chusty i nosidła są zalecane,
– jak zaaranżować otoczenie dziecka by wspierać jego prawidłowy rozwój (maty, leżaczki itp.)
– jak karmić,
– oraz odpowiem zapewne na wiele Państwa pytań.
Na spotkanie proszę przyjść w wygodnym stroju ponieważ warsztaty w dużej części są praktyczne. Będziemy ćwiczyć na lalkach i na maluchach. Można oczywiście przyjść z dziećmi 🙂

Prowadząca:  Małgorzata Szczepanik – fizjoterapeuta, terapeuta NDT – Bobath, certyfikowany doradca noszenia Clauwii.

 

19.01.2019   5 filarów asertywności. Bernadetta Kralka
11.00-13.00

 

Jesteśmy kreatorami własnego życia, że czasem wystarczy jedno usłyszane zdanie, jedna spotkana (nie)przypadkiem osoba, jeden warsztat, by przekonanie „Nic ode mnie nie zależy, zamienić na – Ode mnie zależy wszystko”.

Podczas warsztatu poznamy narzędzia do tego, jak zacząć sobie ufać, stawiać granice sobie i innym oraz dawać sobie przyzwolenie na popełnianie błędów

Przyjrzymy się temu, czym w ogóle są granice, w których miejscach te nasze są nieszczelne i co nas unieczynnia.
Przyglądniemy się temu, jak postrzegamy siebie i nasze otoczenie i w jakiej pozycji stawiamy w tym otoczeniu siebie. Podczas warsztatu dostaniemy narzędzia do tego, by przede wszystkim nauczyć się ufać samemu sobie i dbać o siebie w relacjach z innymi

 

Prowadząca: Barnadetta Kralka. Absolwetka psychologii stosowanej na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Pedagog społeczny i absolwentka resocjalizacji. Od kilku lat  aktywnie działa w studenckich projektach i organizacjach, gdzie miała okazję koordynować pracę różnych zespołów.
Zawodowo zaczyna swoja przygodę w procesach rekrutacyjnych w  międzynarodowej firmie dla brytyjskiego rynku. Dzięki organizacji AIESEC miała okazję pracować w międzykulturowym ośrodku dla zaniedbanych i maltretowanych dziewczyn w centrum Kula Lumpur, co zaowocowało fascynacją, kulturami i podróżami. Interesują ją liderstwo, zarządzanie ludźmi, kompetencje społeczne, również te międzykulturowe oraz sposoby ich nabywania i rozwijania.

 

26.01.2019    Empatia wobec siebie. O byciu dla siebie dobrym. Karolina Przetocka
11.00-13.00

Empatia wobec innych jest czymś, co spotyka się ze społecznym aplauzem. Empatia wobec siebie kojarzona jest z brakiem skromności, zarozumialstwem i wywyższaniem się. Nasza kultura wspiera wieczne niedowartościowanie i niezadowolenie z siebie. Hołduje się tym, którzy potrafią bez ogródek opowiadać o swoich błędach i niepowodzeniach.

A przecież bez prawdziwej empatii dla siebie, nie możemy zadbać o innych, o naszych najbliższych.

Jak to zmienić? O tym właśnie będzie ten warsztat. O tym, jak w kilku krokach nauczyć się, jak być dla siebie dobrym, jak zadbać o samego siebie, o dobrą komunikację ze sobą. Po co to wszystko? By nie podlegać automatycznym reakcjom, nauczyć się akceptować rzeczy takimi, jakimi są, a dzięki temu lepiej zadbać o siebie i swoich bliskich.

Prowadząca: Karolina Przetocka  – socjolożka,, słuchaczka drugiego etapu Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii i właścicielka alternatywnego przedszkola „Ogród Empatii”. Od pięciu związana z ideą Porozumienia bez Przemocy (NVC), którą stara się realizować w życiu prywatnym i zawodowym

0